InfoMaraton 2014 – Irány Las Vegas!

Április 25-27. között a debreceni Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskola tornatermében zajlott az idei InfoMaraton verseny döntője.

Aki nem ismerné ezt a különleges versenyt, azok kedvéért elmondjuk, hogy a csapatok itt valóban maratoni hosszúságú vetélkedésben vesznek részt. A verseny 24 órán keresztül zajlik megállás nélkül, így a kitartás és az állóképesség legalább olyan fontos tényező, mint a szakmai tudás.

A döntőbe idén is 20, egyenként 3 fős csapat kvalifikálta magát az online elődöntő során. A csapatok a finálé előtti hetekben a szponzorok segítségével zajló felkészítésben vettek részt. Az idei verseny témája a felhő alapú számítástechnika volt, így a döntő feladatai is eköré csoportosultak.

A győztes csapat két tagja már korábbi híradásainkból ismert lehet, hiszen Varga Ákos és Pető Roland tagja az őszi EuroSkills 2014-re készülő magyar csapatnak is. A team harmadik tagja Murzsa Zsolt volt. Mindannyian egykor a Mechwart Szakközépiskola padjait koptatták.

A számos értékes nyeremény mellett az első helyezettek jutalma egy egyhetes las vegasi tanulmányút. A fiúk június közepén utaznak ki az amerikai kaszinóvárosba, ahol részt vesznek a HP Discover konferenciáján.

Gratulálunk a győzteseknek és felkészítőiknek!