IV. IT Essentials országos szakmai verseny eredmények

A Suliszerviz Pedagógiai Intézet az IT Services Hungary Kft. szponzorálásával rendezte meg az IT Essentials tananyagra épülő negyedik országos szakmai versenyt.

Az Intézet ezzel a versennyel csatlakozott a Szakképzés Európai Hetének rendezvénysorozatához, és felkerült az Európai Bizottság által összeállított és közzétett webalapú térképre.

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1261

A verseny szervezésének az volt a célja, hogy az IT Essentials tananyag oktatását végző szakképző intézmények diákjai összemérhessék tudásukat, továbbá találkozzanak, és szakmai tapasztalatcserét folytathassanak az oktatók. A verseny szeretné felhívni a figyelmet az IT Essentials tananyag fontosságára az informatikai szakképzésben, és létjogosultságára a gyors ütemben fejlő0dő informatikai világban.

Az IT Essentials tananyag 2012-től markánsan jelen van az Országos Képzési Jegyzék informatikai szakképesítéseinek szakmai és vizsgakövetelményeiben, továbbá kerettanterveiben az Információtechnológiai alapok tantárgy keretein belül.

A verseny népszerűségét mutatja, hogy az elmúlt négy évben folyamatosan nőtt a jelentkezők száma, ebben az évben 26 szakképző intézmény 418 diákja nevezett be a versenyre.

A döntőbe öt intézmény tizenkét diákja jutott be és az alábbi eredmény született:

Hely.

Tanuló neve

Iskola

Város

Összes pontszám

1.

Markó

Donát

GYMSZC  Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Győr

251

2.

Mészáros

Bálint

Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Infromatikai Szakgimnáziuma

Debrecen

248

3.

Kovács

Gábor

Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Infromatikai Szakgimnáziuma

Debrecen

240

4.

Hegyi

László

GYMSZC  Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Győr

238

5.

Szalai

Tamás

Debreceni SZC Beregszászi Pál Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Debrecen

235

5.

Deák

Dániel

Nyíregyházi SzC Inczédy György Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Nyíregyháza

233

7.

Szobonya

Csaba

BMSZC Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Budapest

226

8.

Stefka

Márton

GYMSZC  Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Győr

226

9.

Balogh

János

GYMSZC  Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Győr

224

10.

Karcag

Tamás

GYMSZC  Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Győr

215

11.

Méhes

Balázs

GYMSZC  Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Győr

200

12.

Fazekas

Bence

GYMSZC  Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Győr

163

 

Képzések és tanfolyamok

Melyik Cisco Hálózati Akadémiai képzés az Önnek legmegfelelőbb?
Képzések részletei »

Eseménynaptár

A Cisco Hálózati Akadémia eseményei és rendezvényei
Tovább a naptárhoz »