Karrierépítés és iparági minősítések

Magyarországon a közép- és felsőfokú végzettségűek foglalkoztatottsága elmarad a nyugati átlagtól. Leegyszerűsítve ez annyit jelenti, hogy a munkaerőpiacra tartó szakemberek közül csak kevesen rendelkeznek a piaci igényeknek megfelelő képesítéssel és a hozzá tartozó ismeretekkel. Az egyes szinteken a munkaerőpiac által elvárt követelményeket az iparági minősítések tükrözik. A Cisco Hálózati Akadémia kurzusai az iparági minősítésekhez szorosan kötődve belépő szinttől kezdődően nyújtják egy IT életpálya felépítésének a lehetőségét.

A Cisco Hálózati Akadémia kurzusaiba integrálva interaktív tanulási segédeszközök és feladatok segítik a hallgatókat a megfelelő gyakorlati tapasztalat, valamint az egyes lépcsők meglépéséhez szükséges ismeretek elsajátításában.

Kurzusok és minősítések

Kurzus Minősítés Leírás Munkakör
IT Essentials: PC hardver és szoftver Compt TIA A+ A CompTIA A+ minősítés a számítógépes támogatási technikusok számára definiál kompetenciákat, mint a telepítés, a megelőző karbantartás, hálózatok, biztonság vagy a hibakeresés. IT támogatási technikus
Help Desk technikus
IT adminisztrátor
Szerviz technikus
CCNA Discovery 1-2 CCENT A Cisco CCENT minősítés belépő szintű hálózati technikusok kompetencia követelményeit írja le. Ezen minősítéssel rendelkező szakember képes kisebb hálózatok telepítésére, működtetésére és hibakeresésére, valamint alapvető hálózatbiztonság feladatok ellátására. Help Desk technikus
Hálózati támogatási technikus
CCNA Discovery 1-4
CCNA Exploration 1-4
CCNA A Cisco CCNA minősítés a hálózati szakemberek azon képességeit igazolja, hogy képesek közepes méretű irányított és kapcsolt hálózatok telepítésére, konfigurálására, működtetésére és hibakeresésére, valamint WAN kapcsolatok ellenőrzésére. Hálózati adminisztrátor
Hálózattelepítő
Hálózati technikus
CCNA Security CCNA Security A Cisco CCNA Security minősítés hálózatbiztonsági szakemberek számár fogalmaz meg kompetenciákat. Igazolja, hogy a minősítés birtokosa képes Cisco biztonsági eszközöket telepíteni, monitorozni, rajtuk hibakeresést végezni, a hálózat sebezhetőség kiértékelni, valamint védekezni különböző fenyegetések ellen. Hálózatbiztonsági specialista
CCNP CCNP A Cisco CCNP minősítés professzionális hálózati szakemberek számára definiál kompetenciákat, amelyek szükségesek LAN és WAN hálózatok telepítéséhez, konfigurációjához és hibakereséséhez. Igazolja VoIP, vezeték nélküli és biztonsági technológiák hálózatba történő integrációjának képességét. Hálózati mérnök

A karrierépítésről, valamint a Cisco minősítésekről bővebb információ a Cisco Learning Network  portálon található.

Képzések és tanfolyamok

Melyik Cisco Hálózati Akadémiai képzés az Önnek legmegfelelőbb?
Képzések részletei »

Eseménynaptár

A Cisco Hálózati Akadémia eseményei és rendezvényei
Tovább a naptárhoz »