Netacad Logo

Bemutatkozik a Cisco Hálózati Akadémia

A Cisco Hálózati Akadémia (Cisco Networking Academy) 1997-es alapítása után 1999-ben kezdte meg működését Magyarországon. A program eredeti célja az általános hálózati informatikai ismeretek minél szélesebb körű terjesztése volt az oktatás minden szintjén és formájában. Mára a NetAcad néven is emlegetett Cisco Hálózati Akadémia nem csak a hálózat, hanem az informatika számos területén (kiberbiztonság, hálózatok, Python programozás) nyújt a piaci mínősítésekre felkészítő kurzusaival a munkaerőpiacon is értékes tudást.

Bemutatkozik a Cisco Hálózati Akadémia
HTTP Korok

A program az elmúlt évtizedekben több mint 20,5 millió tanulónak nyújtott digitális készségekkel kapcsolatos képzést, napjainkban 190 ország közel 12 000 akadémiáján 29 700 oktató támogatásával évente 2 000 000-nál is több hallgató tanulja a különböző tananyagokat.

A Cisco Hálózati Akadémia Magyarországon

Milyen előnyöket kínál a Cisco Hálózati Akadémia?

Magas minőségű és folyamatosan frissülő digitális tananyagok

Az akadémiai program legfőbb értékei az elektronikus oktatási tananyagok, melyek biztosítják a diákok számára a picképes tudás megszerzését.
A rendszerben magyar nyelven is elérhető kurzusok:

A tananyagok segítségével a középiskolák, a felsőoktatási-, valamint a felnőttképzési intézmények piacképes, más úton csak drága pénzen megszerezhető ismereteket tudnak nyújtani a saját diákjaik, hallgatóik számára.

*Fontos, hogy a megjelölt képzések oktatásához a kollégáknak hivatalos oktatóképzésen kell részt venniük.

Az akadémiai tananyagok és az informatikai szakképzés kapcsolata

A 2020-ban átalakult szakképzési rendszerben több olyan szakmai tantárgy van, amihez kiváló minőségű, a szakmai követelményekkel 100%-ban kompatibilis e-learning tananyag áll rendelkezésre a Cisco Akadémiák számára.

  • 9. évfolyam: Informatikai és távközlési alapok I. tantárgy – IT Essentials tananyag

    Az informatika szakmai kerettantervben a 9. évfolyam* tantárgyai között szereplő Informatikai és távközlési alapok I. tantárgy a Bevezetés az elektronikába témakört leszámítva a Cisco Hálózati Akadémia által biztosított IT Essentials tananyag használatával könnyen és színvonalasan oktatható.

  • 10. évfolyam: Informatikai és távközlési alapok II. tantárgy – CCNAv7 tananyag

    Az akadémiai rendszer másik fontos tananyaga a CCNAv7, melynek első szemesztere teljes egészében megfeleltethető a 10. évfolyamon* tanítandó Informatikai és távközlési alapok II. tantárgynak.

  • 11 - 12. évfolyam, informatikai rendszerüzemeltető szakma: Hálózatok I. tantárgy – CCNAv7 tananyag

    A rendszerüzemeltetők Hálózatok I. tantárgya a 11. és 12. évfolyamon* a CCNAv7 második szemesztere segítségével tanítható.

  • 13. évfolyam, informatikai rendszerüzemeltető szakma: Hálózatok II. tantárgy – CCNAv7 tananyag
    A rendszerüzemeltetők Hálózatok II. tantárgya a 13. évfolyamon* a CCNAv7 harmadik szemesztere, valamint a Network Security tananyag segítségével tanítható.

Akadémiai tananyagokA Cisco Hálózati Akadémia teljes kurzus portfóliója
Online oktatási platform

A Cisco Hálózati Akadémia saját oktatási platformja biztosítja a tananyagok online elérését, lehetőséget biztosít online gyakorlatok elvégzésére, a diákok tudásának ellenőrzésére és haladásuk nyomonkövetésére.

Nagy változás előtt az akadémiai rendszer, az elmúlt években megszokott és szeretett netacad.com felület megújul, és egy teljesen új köntöst kap.

Platform konvergencia
Laboreszközök az akadémiai képzésekben

A Cisco Hálózati Akadémia képzései gyakrolatorientáltak, hiszen az elsődleges cél, hogy a végzett hallgatók új munkahelyükön azonnal hasznosítható, valódi képességeket sajátítsanak el. A világszinten megvalósított azonos minőségű oktatás egyik meghatározó összetevője az az előírt laborkörnyezet, amit minden adott képzést végző intézménynek biztosítania kell hallgatói számára. Az interneten és a valós munkahelyi környezetben használt eszközökkel megegyező Cisco laborberendezéseket a Cisco Hálózati Akadémia tagsággal rendelkező intézmények a piaci ár töredékéért vásárolhatják meg.

Laboreszközök az akadémiai képzésekben
Digitális jelvények és ipari minősítések

A Cisco Hálózati Akadémia minden kurzusának elvégzéséről digitális jelvényt állít ki, mely felhasználható egy önéletrajzban vagy bármilyen online felületen a tudásunk igazolására. Számos tananyag ipari minősítővizsgára is felkészít.

Digitális jelvények és ipari minősítések
Szakmai támogatás

A Cisco Hálózati Akadémia rendszerében több olyan partner is van, amelynek feladata a rendszerben részt vevő diákok, oktatók és Cisco Akadémiák támogatása. Az Akadémiai Támogatóközpontok számos szolgáltatást biztosítanak az akadémiai közösségnek, mit például a tananyagok lokalizációja, versenyek és konferencia szervezése, telefonos ügyfélszolgálat. Az Oktatóképző Központok feladata a rendszerben elérhető és oktatóképzést igénylő tananyagok esetében a kollégák képzése és támogatása.

A Cisco Hálózati Akadémia MagyarországonCsatlakozz a Cisco Hálózati Akadémiához!


Pannon MIKCisco
Kapcsolat

Cím: 1123 Budapest, Csörsz utca 45.

Telefon: +36 (1) 225-4702

Közösségi linkek