V. IT Essentials országos szakmai verseny

2017.11.23-án és 24-én a Budapesti Műszaki Szakképzési Centrum az IT Services Hungary Kft. szponzorálásával rendezte meg a Cisco IT Essentials tananyagára épülő ötödik országos szakmai versenyt az UMSZKI szakgimnáziumában. A BMSZC ezzel a versennyel csatlakozott a Szakképzés Európai Hetének rendezvénysorozatához, és felkerült az Európai Bizottság által összeállított és közzétett webalapú térképre.

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1261 

A verseny szervezésének az volt a célja, hogy az IT Essentials tananyag oktatását végző szakképző intézmények diákjai összemérhessék tudásukat, továbbá találkozzanak, és szakmai tapasztalatcserét folytathassanak az oktatók. A verseny szeretné felhívni a figyelmet az IT Essentials tananyag fontosságára az informatikai szakképzésben, és létjogosultságára a gyors ütemben fejlődő informatikai világban.

Az IT Essentials tananyag 2012-től markánsan jelen van az Országos Képzési Jegyzék informatikai szakképesítéseinek szakmai és vizsgakövetelményeiben, továbbá kerettanterveiben az Információtechnológiai alapok tantárgy keretein belül.

A verseny népszerűségét mutatja, hogy az elmúlt öt évben folyamatosan nőtt a jelentkezők száma, ebben az évben 24 szakképző intézmény 498 diákja nevezett be a versenyre. A döntőbe hat intézmény tizenhárom diákja jutott be és az alábbi eredmény született.

Hely.

Tanuló neve

Iskola

Város

Összes pontszám

1.

Mészáros

Bálint

DSZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma

Debrecen

286

2.

Nagy

Sándor Máté

DSZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma

Debrecen

273

3.

Markó

Donát

GyMSzC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Győr

271

4.

Hegyi

László

GyMSzC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma

Győr

269

5.

Balog

Norbert

Békéscsabai Szc  Nemes Tihamér Gépészeti, Informatikai és Rendészeti Szakgimnáziuma és Kollégiuma

Békéscsaba

264

5.

Muszta

Attila

DSZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma

Debrecen

244

7.

Németh

Ágnes

DSZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakgimnáziuma

Debrecen

244

8.

Demeter

Ákos

Irinyi János Református Oktatási Központ - Óvoda, Általános Iskola, Szakgimnázium, Szakközépiskola és Diákotthon

Kazincbarcika

221

9.

Petró

Ferenc Balázs

SZSZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma

Szeged

210

10.

Turi

Attila

Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézménye

Kiskunfélegyháza

157

11.

Nagy

József

Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézménye

Kiskunfélegyháza

144

12.

Pataki

Felicia

Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézménye

Kiskunfélegyháza

105

13.

Polyák

Péter Lambert

SZSZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma

Szeged

98

 

 

Képzések és tanfolyamok

Melyik Cisco Hálózati Akadémiai képzés az Önnek legmegfelelőbb?
Képzések részletei »

Eseménynaptár

A Cisco Hálózati Akadémia eseményei és rendezvényei
Tovább a naptárhoz »