A Cisco Hálózati Akadémia tananyagai között több olyan is van, melyeknél előírás, hogy az érintett intézmény egy Akadémiai Támogatóközponthoz kapcsolódjon, valamint a tananyagot oktató kollégák előzetesen akadémiai oktatóképzésen vegyenek részt. A tananyagok közül az IT Essentials, a CCNA1, a CCNA2 és a CCNA3, valamint a Network Security elérhetők az IKK Oktatói Továbbképzési Rendszerében (OTR) is, így a szakképzésben dolgozó oktatók számára lehetőséget tudunk biztosítani a képzések után járó kreditpontok megszerzésére is. Fontos, hogy ebben az esetben a képzésre mind a HTTP Alapítvány képzési oldalán, mind pedig az IKK OTR rendszerében jelentkezni kell!
A továbbképzés célja a résztvevők felkészítése az Informatika és távközlés ágazat Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető szakképzés programtantervében szereplő Hálózatok II. tantárgy témaköreinek oktatására. A képzés végére a résztvevők megismerik a hálózattámadási módokat, a védekezés lépéseit, a hálózatmonitorozás és hálózatfelügyelet alapfogalmait, a WAN technológiákat. Képesek lesznek biztonságos kis- és közepes méretű hálózatot tervezni, monitorozni, hálózatfelügyeleti feladatokat ellátni. Megismerkednek a Cisco Hálózati Akadémia tudásátadást megkönnyítő részletesen kidolgozott elektronikus tananyagának tartalmával, kezelésének módjával, és a tanítást segítő módszertanokkal.
Tananyag: CCNAv7 Vállalati hálózatok, biztonság és automatizálás (CCNA3)
Időtartam: 6 nap (2 online + 4 kontakt)
Képzés díja: 150.000 Ft + ÁFA (akkreditált OTR képzés esetében áfamentes)
Aktuálisan meghirdetett képzéseink70 óra
Középhaladó
Oktató által elvégezhető
A 2020-ban Az informatikai szakmai kerettantervben a 13. évfolyam tantárgyai között szereplő Hálózatok II. tantárgy a Cisco Hálózati Akadémia által biztosított CCNAv7 Vállalati hálózatok, biztonság és automatizálás (CCNA3) tananyag használatával könnyen és színvonalasan oktatható.
A CCNAv7 Vállalati hálózatok, biztonság és automatizálás (CCNA3) tananyag szakmai előképzettséget nem igényel. A tananyag törzsszövege magyar nyelven is elérhető, a laborgyakorlatok és egyéb feladatok pedig csak angol nyelven érhetők el.
A CCNAv7 Vállalati hálózatok, bitonság és automatizálás (CCNA3) a 3 részből álló CCNAv7 tananyag harmadik része. A tananyag bemutatja a nagy kiterjedésű hálózati (WAN) technológiákat és a biztonságos távoli hozzáféréshez használt szolgáltatásminőségi (QoS) mechanizmusokat, valamint a hálózatok digitalizálását támogató szoftver által definiált hálózati, virtualizációs és automatizálási koncepciókat.
A tanfolyamegy 70 órás e-learning tananyag sok-sok gyakorlattal és interaktív feladattal. A Packet Tracer szimulációs program a tananyag elsajátítását teljeskörűen támogatja, a tananyag valamennyi laborgyakorlata szimulátorban is elvégezhető. A Packet Tracer programot a Cisco Hálózati Akadémia valamennyi diákja és oktatója ingyenesen használhatja.
LaboreszközökA tananyag segítségével a diákok az alábbi készségeket sajátíthatják el:
Ismertetni, hogyan működik az egyterületű OSPF mind a pont-pont, mind a szórásos, többszörös hozzáférésű hálózatokban.
Ellenőrizni az egyterületű OSPFv2-t mind a pont-pont, mind a szórásos, többszörös hozzáférésű hálózatokban.
Ismertetni, hogyan lehet csökkenteni a sebezhetőséget, a fenyegetéseket és a biztonsági rések kihasználását a hálózati biztonság növelése érdekében.
Ismertetni, hogyan használhatók az ACL-ek a hálózati biztonsági házirendek részeként.
Szabványos IPv4 hozzáférés-vezérlési listákat létrehozni a forgalom szűrésére és a rendszergazdai hozzáférés biztonságossá tételére.
NAT-szolgáltatásokat konfigurálni a peremhálózati routeren az IPv4-cím méretezhetőségének biztosításához.
Ismertetni, hogyan használhatók a WAN-hozzáférési technológiák az üzleti követelmények kielégítésére.
Ismertetni, hogyan biztosítják a VPN-ek a helyek közötti és a távelérési kapcsolatokat.
Ismertetni, hogyan valósítják meg a hálózati eszközök a QoS-t.
Protokollokat implementálni a hálózat kezeléséhez.
Ismertetni a méretezhető hálózati architektúrák jellemzőit.
Vállalati hálózatokban hibaelhárítást végezni.
Ismertetni a hálózatvirtualizálás célját és jellemzőit.
Ismertetni, hogyan engedélyezhető a hálózati automatizálás a RESTful API-k és a konfigurációkezelő eszközök segítségével.
A tananyag témakörei
Egyterületű OSPFv2 alapfogalmak
Egyterületű OSPFv2 konfigurálása
Hálózatbiztonsági fogalmak
ACL alapfogalmak
Az IPv4-es ACL beállítása
IPv4-címfordítás
WAN alapismeretek
A VPN és az IPsec alapfogalmai
A QOS alapfogalmai
Hálózatfelügyelet
Hálózattervezés
Hálózati hibaelhárítás
Hálózatvirtualizáció
Hálózatautomatizálás
Cím: 1123 Budapest, Csörsz utca 45.
Telefon: +36 (1) 225-4702
E-mail: iroda@http-alapitvany.hu