A Cisco Hálózati Akadémia tananyagai között több olyan is van, melyeknél előírás, hogy az érintett intézmény egy Akadémiai Támogatóközponthoz kapcsolódjon, valamint a tananyagot oktató kollégák előzetesen akadémiai oktatóképzésen vegyenek részt. A tananyagok közül az IT Essentials, a CCNA1, a CCNA2 és a CCNA3, valamint a Network Security elérhetők az IKK Oktatói Továbbképzési Rendszerében (OTR) is, így a szakképzésben dolgozó oktatók számára lehetőséget tudunk biztosítani a képzések után járó kreditpontok megszerzésére is. Fontos, hogy ebben az esetben a képzésre mind a HTTP Alapítvány képzési oldalán, mind pedig az IKK OTR rendszerében jelentkezni kell!
A továbbképzés célja a résztvevők felkészítése az Informatika és távközlés ágazati alapképzésben a programtanterv Informatikai és távközlés alapok I. tantárgy számítógépes alapismeretekkel kapcsolatos témaköreinek oktatására. A képzés végére a résztvevők megismerik az otthoni és irodai informatikai környezetet alkotó legáltalánosabb összetevők szerepét, alapvető működési módjukat, karbantartásukat. Képesek lesznek számítógépen és mobil eszközökön az operációs rendszer, valamint az alkalmazói szoftverek telepítését, frissítését és alapszintű beállítását, valamint alapvető karbantartását elvégezni. Megismerkednek a Cisco Hálózati Akadémia tudásátadást megkönnyítő részletesen kidolgozott elektronikus tananyagának (IT Essentials) tartalmával, kezelésének módjával, és a tanítást segítő módszertanokkal.
Tananyag: IT Essentials
Időtartam: 5 nap (3 online + 2 kontakt)
Képzésdíja: 150.000 Ft + ÁFA (akkreditált OTR képzés esetében áfamentes)
Aktuálisan meghirdetett képzéseink70 óra
Középhaladó
Oktató által elvégezhető
A 2020-ban Az informatikai szakmai kerettantervben a 9. évfolyam tantárgyai között szereplő Informatikai és távközlési alapok I. tantárgy a Bevezetés az elektronikába témakört leszámítva a Cisco Hálózati Akadémia által biztosított IT Essentials tananyag használatával könnyen és színvonalasan oktatható.
Az IT Essentials tananyag szakmai előképzettséget nem igényel. A legfrissebb, 7.0 verziójú tananyag törzsszövegének a magyar nyelvre fordítsa megtörtént, a laborgyakorlatok és egyéb feladatok csak angol nyelven érhetők el.
Az IT Essentials (ITE) tananyag az alapszintű számítógépes hardver és szoftver ismereteket, valamint további haladó témaköröket, például az informatikai biztonságot, a hálózatépítést, a virtualizációt és az informatikai szakemberek felelősségi köreit tárgyalja.
A hallgatók nem csupán az informatika és a számítógépek alapfogalmaival ismerkedhetnek meg, de felkészülnek arra is, hogy jövőbeni munkahelyükön képesek legyenek kollégáik és ügyfeleik informatikai támogatását elvégezni. Az ITE egy 70 órás e-learning tananyag sok-sok gyakorlattal és interaktív feladattal. A Packet Tracer szimulációs program az ITE hálózatos témaköreinek oktatását is teljeskörűen támogatja.
A tananyag segítségével a diákok az alábbi készségeket sajátíthatják el:
A megfelelő számítógép-összetevők kiválasztása a személyi számítógépek kiépítéséhez, javításához vagy frissítéséhez.
Annak elmagyarázása, hogy miképpen kell helyesen használni az eszközöket, és hogyan lehet biztonságosan dolgozni egy laborban.
Komponensek telepítése személyi számítógépek összeállításához, javításához vagy frissítéséhez.
Annak elmagyarázása, hogy hogyan végezzünk megelőző karbantartást és hibaelhárítást a személyi számítógépeken.
Windows operációs rendszerek telepítése.
A Windows operációs rendszerek kezelése és karbantartása.
A számítógépek konfigurálása a hálózaton keresztüli kommunikációhoz.
Az eszközöknek az Internethez és a felhőszolgáltatásokhoz való csatlakoztatása.
A laptopok és mobil eszközök használatának, konfigurálásának és kezelésének elmagyarázása.
A mobil, a MacOS és a Linux operációs rendszerek konfigurálásának, biztonsági beállításainak és hibaelhárításának elmagyarázása.
Nyomtató telepítése és megosztása a követelményeknek megfelelően.
Az alapvető gazdagép-, adat- és hálózati biztonság beállítása.
Az informatikus szakemberek szerepének és felelősségi körének elmagyarázása.
A tananyag témakörei
Bevezetés a személyi számítógépek világába
A PC összeszerelése
Haladó hardverismeretek
Megelőző karbantartás és hibaelhárítás
Hálózatok
Hálózatok a gyakorlatban
Laptopok és egyéb mobileszközök
Nyomtatók
Virtualizáció és felhőtechnológiák
Windows telepítés
Windows konfiguráció
A mobileszközökre tervezett, a Linux és a MacOS operációs rendszerek
Biztonság
Az informatikai szakértő
Cím: 1123 Budapest, Csörsz utca 45.
Telefon: +36 (1) 225-4702
E-mail: iroda@http-alapitvany.hu