Netacad Logo

CCNA1

A Cisco Hálózati Akadémia tananyagai között több olyan is van, melyeknél előírás, hogy az érintett intézmény egy Akadémiai Támogatóközponthoz kapcsolódjon, valamint a tananyagot oktató kollégák előzetesen akadémiai oktatóképzésen vegyenek részt. A tananyagok közül az IT Essentials, a CCNA1, a CCNA2 és a CCNA3, valamint a Network Security elérhetők az IKK Oktatói Továbbképzési Rendszerében (OTR) is, így a szakképzésben dolgozó oktatók számára lehetőséget tudunk biztosítani a képzések után járó kreditpontok megszerzésére is. Fontos, hogy ebben az esetben a képzésre mind a HTTP Alapítvány képzési oldalán, mind pedig az IKK OTR rendszerében jelentkezni kell!

Informatikai és távközlési alapok II. - Bevezetés a hálózatok világába (CCNA1) oktatóképzés

A továbbképzés célja a résztvevők felkészítése az Informatika és távközlés ágazati alapképzésben a programtanterv Informatikai és távközlés alapok II. tantárgy hálózatokkal kapcsolatos témaköreinek oktatására. A képzés végére a résztvevők megismerik az informatikai hálózatok felépítését, alapvető technológiáit, protokolljait és szabványait, valamint az otthoni és irodai hálózatok legfontosabb összetevőinek szerepét, jellemzőit, csatlakozási módjukat és alapszintű hálózati beállításait. Képesek lesznek néhány alhálózatból álló kis- és közepes vállalati hálózat kialakítására forgalomirányító és kapcsoló segítségével, az eszközök alapszintű hálózati beállításainak elvégzésére, és az alapvető hardveres és szoftveres hibák elhárítására. Megismerkednek a Cisco Hálózati Akadémia tudásátadást megkönnyítő részletesen kidolgozott elektronikus tananyagának tartalmával, kezelésének módjával, és a tanítást segítő módszertanokkal.

Tananyag: CCNAv7 Bevezetés a hálózatok világába (CCNA1)

Időtartam: 6 nap (2 online + 4 kontakt)

Képzésdíja: 150.000 Ft + ÁFA (akkreditált OTR képzés esetében áfamentes)

Aktuálisan meghirdetett képzéseink

CCNA1
HTTP Korok

A CCNAv7 Bevezetés a hálózatok világába tananyag (CCNA1)
  •    70 óra 

  •    Középhaladó

  •    Oktató által elvégezhető

A tananyag és az informatikai szakképzés kapcsolata

A 2020-ban Az informatikai szakmai kerettantervben a 10. évfolyam* tantárgyai között szereplő Informatikai és távközlési alapok II. tantárgy hálózatokkal kapcsolatos témaköreit a Cisco Hálózati Akadémia által biztosított CCNAv7 Bevezetés a hálózatok világába (CCNA1) tananyag használatával könnyen és színvonalasan oktatható.

Előképzettség

A CCNAv7 Bevezetés a hálózatok világába (CCNA1) tananyag szakmai előképzettséget nem igényel. A tananyag törzsszövege magyar nyelven is elérhető, a laborgyakorlatok és egyéb feladatok pedig csak angol nyelven érhetők el. 

A CCNAv7 Bevezetés a hálózatok világába (CCNA1) tananyag bemutatása

A CCNAv7 Bevezetés a hálózatok világába (CCNA1) a 3 részből álló CCNAv7 tananyag első része. A tananyag bemutatja az Internet és egyéb számítógépes hálózatok felépítését, struktúráját, funkcióit, összetevőit és modelljeit. Bevezeti az IP-címzés alapelveit és felépítését, az Ethernet, az átviteli közegek és hálózati működés alapfogalmait. A kurzus végére képesek leszünk egy egyszerű LAN hálózat kiépítésére, a router-ek és switch-ek alapvető beállítására és az IP-címzési rendszer kialakítására.

A tanfolyamegy 70 órás e-learning tananyag sok-sok gyakorlattal és interaktív feladattal. A Packet Tracer szimulációs program a tananyag elsajátítását teljeskörűen támogatja, a tananyag valamennyi laborgyakorlata szimulátorban is elvégezhető. A Packet Tracer programot a Cisco Hálózati Akadémia valamennyi diákja és oktatója ingyenesen használhatja.

Laboreszközök

A tananyag segítségével a diákok az alábbi készségeket sajátíthatják el:

  • A modern hálózati technológiák fejlődésének elmagyarázása.

  • A kezdeti beállítások, beleértve a jelszavak, az IP-címzés és az alapértelmezett átjáróparaméterek beállítása a hálózati kapcsolón és a végeszközökön.

  • Annak ismertetése, hogy a hálózati protokollok hogyan teszik lehetővé az eszközök számára a helyi és távoli hálózati erőforrások elérését.

  • Annak ismertetése, hogy a fizikai réteg protokollok, szolgáltatások és hálózati adathordozók hogyan támogatják az adathálózatok közötti kommunikációt.

  • Decimális, bináris és hexadecimális számrendszerek közötti átváltások kiszámítása.

  • Az adatkapcsolati réteg közeghozzáférés vezérlésének bemutatása a hálózatok közötti kommunikációban.

  • Az Ethernet kapcsolt hálózatban való működésének elmagyarázása.

  • Annak ismertetése, hogy az routerek hogyan használják a hálózati réteg protokolljait és szolgáltatásait a végpontok közötti kapcsolat érdekében.

  • Annak elmagyarázása, hogy az ARP és az ND hogyan teszi lehetővé a kommunikációt egy helyi hálózaton.

  • Egy routeren és végeszközökön a kezdeti beállítások elvégzése.

  • Egy olyan IPv4 alhálózati terv kiszámítása, amellyel hatékonyan szegmentálhatjuk a hálózatunkat.

  • IPv6 címzési terv megvalósítása.

  • Különböző segédprogramok használata a hálózati kapcsolat ellenőrzéséhez.

  • A szállítási rétegbeli protokollok műveleteinek összehasonlítása a végpontok közötti kommunikáció támogatásában betöltött szerepük szerint.

  • Az alkalmazásréteg működésének elmagyarázása a végfelhasználói alkalmazások támogatásának biztosításában.

  • Router és switch konfigurálás a biztonság növelése érdekében.

  • Kis hálózatok hibaelhárításának elvégzése.

A tananyag témakörei

  1. A hálózatok jelene

  2. Switch-ek és végberendezések alapbeállításainak megadása

  3. Protokollok és modellek

  4. Fizikai rétek

  5. Számrendszerek

  6. Adatkapcsolati réteg

  7. Ethernet kapcsolás

  8. Hálózati réteg

  9. Címfeloldás

  10. Alapvető forgalomirányító-konfiguráció

  11. IPv4-címzés

  12. IPv6-címzés

  13. ICMP

  14. Szállítási réteg

  15. Alkalmazási réteg

  16. Hálózatbiztonsági alapok

  17. Kisméretű hálózat építése

CCNA2


Pannon MIKCisco
Kapcsolat

Cím: 1123 Budapest, Csörsz utca 45.

Telefon: +36 (1) 225-4702

Közösségi linkek