A Cisco Hálózati Akadémia tananyagai között több olyan is van, melyeknél előírás, hogy az érintett intézmény egy Akadémiai Támogatóközponthoz kapcsolódjon, valamint a tananyagot oktató kollégák előzetesen akadémiai oktatóképzésen vegyenek részt. A tananyagok közül az IT Essentials, a CCNA1, a CCNA2 és a CCNA3, valamint a Network Security elérhetők az IKK Oktatói Továbbképzési Rendszerében (OTR) is, így a szakképzésben dolgozó oktatók számára lehetőséget tudunk biztosítani a képzések után járó kreditpontok megszerzésére is. Fontos, hogy ebben az esetben a képzésre mind a HTTP Alapítvány képzési oldalán, mind pedig az IKK OTR rendszerében jelentkezni kell!
A továbbképzés célja a résztvevők felkészítése az Informatika és távközlés ágazat Informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető szakképzés programtantervében szereplő Hálózatok I. tantárgy témaköreinek oktatására. A képzés végére a résztvevők megismerik az IPv4 és IPv6 címzési rendszert, a kapcsolók és forgalomirányítók szolgálatásait, azok beállításának módszereit, a VLAN-ok és a vezetéknélküli hálózatok működését. Képesek lesznek az OSI modell szerinti második és harmadik rétegbeli redundanciát megvalósító hálózatot tervezni, a hálózatban működő kapcsolókat és forgalomirányítókat telepíteni és konfigurálni, vezeték nélküli hálózatot kialakítani. Megismerkednek a Cisco Hálózati Akadémia tudásátadást megkönnyítő részletesen kidolgozott elektronikus tananyagának tartalmával, kezelésének módjával, és a tanítást segítő módszertanokkal.
Tananyag: CCNAv7 Kapcsolás, forgalomirányítás, vezeték nélküli hálózatok (CCNA2)
Időtartam: 6 nap (2 online + 4 kontakt)
Képzés díja: 150.000 Ft + ÁFA (akkreditált OTR képzés esetében áfamentes)
Aktuálisan meghirdetett képzéseink70 óra
Középhaladó
Oktató által elvégezhető
A 2020-ban Az informatikai szakmai kerettantervben a 11. évfolyam tantárgyai között szereplő Hálózatok I. tantárgy hálózatokkal kapcsolatos témaköreit a Cisco Hálózati Akadémia által biztosított CCNAv7 Kapcsolás, forgalomirányítás, vezeték nélküli hálózatok (CCNA2) tananyag használatával könnyen és színvonalasan oktatható.
A CCNAv7 Kapcsolás, forgalomirányítás, vezeték nélküli hálózatok (CCNA2) tananyag elvégzésének előfeltétele a CCCNA1 kurzus sikeres teljesítése. A tananyag törzsszövege magyar nyelven is elérhető, a laborgyakorlatok és egyéb feladatok pedig csak angol nyelven érhetők el.
A CCNAv7 Kapcsolás, forgalomirányítás, vezeték nélküli hálózatok (CCNA2) a 3 részből álló CCNAv7 tananyag második része. A tananyag bemutatja a kis- és közepes vállalati hálózatok kapcsolási technológiáit és forgalomirányítását, valamint a vezetéknélküli helyi hálózatokat (WLAN) és a biztonság alapjait.A legfontosabb kapcsolási és forgalomirányítási ismeretek mellett képesek leszünk az alapvető hálózati beállítások és hibaelhárítás elvégzésére, LAN-biztonsági fenyegetések felismerésére és elhárítására, valamint egy biztonságos WLAN beállítására.
A tanfolyam egy 70 órás e-learning tananyag sok-sok gyakorlattal és interaktív feladattal. A Packet Tracer szimulációs program a tananyag elsajátítását teljeskörűen támogatja, a tananyag valamennyi laborgyakorlata szimulátorban is elvégezhető. A Packet Tracer programot a Cisco Hálózati Akadémia valamennyi diákja és oktatója ingyenesen használhatja.
LaboreszközökA tananyag segítségével a diákok az alábbi készségeket sajátíthatják el:
Eszközök konfigurálása a bevált biztonsági módszerekkel.
Annak ismertetése, hogy a 2. rétegbeli switchek miként továbbítják az adatokat.
VLAN-ok és trunking megvalósítása kapcsolt hálózatban.
VLAN-ok közötti forgalomirányítás hibaelhárítása 3. rétegbeli eszközökön.
Annak ismertetése, hogy miként valósítja meg az STP a redundanciát egy 2. rétegbeli hálózatban.
EtherChannel hibaelhárítása kapcsolt hálózatokban.
DHCPv4 konfigurálása több LAN-on keresztül történő működéshez.
Dinamikus címkiosztás konfigurálása IPv6-hálózatokban.
Annak ismertetése, hogy az FHRP-k miként működnek alapértelmezett átjáróként egy redundáns hálózatban.
Annak ismertetése, el, hogy a biztonsági rések miként veszélyeztetik egy LAN működését.
Biztonsági beállítások konfigurálása switchen a LAN-támadások elkerülése érdekében.
Annak ismertetése, miként teszik lehetővé a WLAN-ok a hálózati csatlakozást.
WLAN megvalósítása vezetéknélküli routerrel és WLC-vel.
Annak elmagyarázása, hogy a routerek hogyan használják fel a csomagokban lévő információkat a továbbítási döntéseikhez.
IPv4 és IPv6 statikus útvonalak konfigurálása
Statikus és alapértelmezett útvonalak hibaelhárítása
A tananyag témakörei
Alapbeállítások
Kapcsolás elmélete
VLAN-ok
VLAN-ok közötti forgalomirányítás
STP fogalmak
EtherChannel
DHCPv4
SLAAC és DHCPv6
FHRP alapok
LAN biztonság
Switch biztonságának beállítása
WLAN-ok
WLAN-ok beállítása
Forgalomirányítási alapok
IP statikus útválasztás
Statikus és alapértelmezett útvonalak hibaelhárítása
Cím: 1123 Budapest, Csörsz utca 45.
Telefon: +36 (1) 225-4702
E-mail: iroda@http-alapitvany.hu